Pasty - wzmacnianie i odbudowa szkliwa

( ilość produktów: 43 )

Szkliwo to naturalna ochrona zębów przed tym, co może je uszkadzać. Zagrożeniem mogą być bakterie powodujące próchnicę, gwałtowne zmiany temperatur albo choćby kwaśne pożywienie. Szkliwo również jest bardzo dobrą ochroną przed ścieraniem, na które zęby są narażone podczas jedzenia, albo też podczas niekontrolowanego zgrzytania zębami. Dlatego w sytuacji, gdy szkliwo staje się osłabione, nie spełnia już tak dobrze swojej roli. W konsekwencji zęby stają się nadwrażliwe. To bardzo nieprzyjemne uczucie jest jednym z pierwszych sygnałów, że coś jest nie tak. Dlatego trzeba w takim wypadku szybko reagować.

Pasta wzmacniająca szkliwo w takich sytuacjach jest bardzo wskazana. Powinna zastąpić normalną pastę, jaka była używana do tej pory. Sprawi ona, że nieprzyjemne dolegliwości, jakie były odczuwane, już nie będą tak uciążliwe. Obok naturalnych past wzmacniających szkliwo, istnieją również te bardziej specjalistyczne. Pasty takie remineralizują szkliwo, dzięki czemu powoli się ono odbudowuje. Niektóre pasty zawierają tak zwane płynne szkliwo, które pokrywa zęby cienką warstwą ochronną. Skutkiem używania takiej pasty jest większa odporność zębów na próchnicę. Stają się również bardziej białe, a ich powierzchnia staje się gładsza.  

Warto używać past wzmacniających szkliwo, ponieważ dzięki temu będziemy cieszyć się zdrowym i ładnym uzębieniem. Przekonać powinien do tego fakt, że szkliwo może osłabiać się z bardzo prostych powodów. Jest to między innymi picie dużej ilości napojów gazowanych albo zbyt agresywne szczotkowanie zębów. Dlatego nadwrażliwość zębów może dotknąć praktycznie każdego, nawet jeśli wydaje się, że dobrze dbamy o zęby.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.90 / 5.00 88 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-07-06
  Dziękuję - b.szybko dostałam towar zgodny z zamówieniem.
  2024-04-02
  Super kontakt ze Sprzedawcą. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko i sprawnie. Szczerze polecam.
  pixel