Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
Seria HALITA to pierwsza naukowo potwierdzona terapia kontrolująca i zwalczająca przyczyny przykrego zapachu z ust. (CPC 0,05% i 0,14% mleczan cynku, chlorheksydyna).
Przykry zapach z ust – Halitosis jest spowodowany nadmiarem bakterii beztlenowych, które produkują lotne związki siarki VSC (nieprzyjemnie pachnące gazy pochodzące z białek śliny, niewłaściwej diety).
Płyn HALITA zawiera unikalną kombinację składników, które skutecznie zwalczają nieprzyjemny zapach z ust poprzez eliminację szkodliwych bakterii oraz utrzymanie zasadowego pH w jamie ustnej. Idealne uzupełnienie pasty do mycia zębów HALITA.
Składniki aktywne płynu do płukania ust HALITA:
- chlorek cetylopirydyny (CPC) - zwalcza bakterie znajdujące się w jamie ustnej, które wytwarzają lokalne związki siarki ( VSV- nieprzyjemnie pachnące gazy pochodzące z białek śliny, niewłaściwej diety). Skutecznie hamuje powstawanie płytki nazębnej. CPC 0,05%.
- dwuglukonian chlorheksydyny ma działanie antyseptyczne równocześnie z chlorkiem cetylopirydyny zapewnia długotrwałe działanie płynu do płukania jamy ustnej i pomaga w zmniejszeniu produkcji gazów (VSC).
- mleczan cynku ( 0,14%) - dezaktywuje bakterie w jamie ustnej odpowiedzialne za VSC i blokuje ich rozprzestrzenianie się w jamie ustnej.
Opakowanie:butelka 500 ml
Źródłem 87% przypadków Halitozy jest odkładanie się bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach z ust, na tylnej części języka, problemy peridontologiczne (zapalenie dziąseł oraz zapalenia przyzębia). Pozostałe 13% przypadków pochodzi z jamy nosowogardłowej lub chorób systemowych.
Najczęstszymi przyczynami Halitozy są:
- odkładanie się płytki nazębnej
- próchnica, zapalenia dziąseł oraz zapalenia przyzębia
- suchość jamy ustnej, choroba wrzodowa żołądka, afty i ropnie
- stosowanie niektórych lekarstw i pokarmów lub napojów
- spożywanie alkoholu oraz palenie tytoniu, poranna nieświeżość
- długie okresy diety i odchudzania
- nadmierny stres
- choroby ogólnoustrojowe jak: cukrzyca, choroby wątroby, choroby pulmunologiczne.
Osoby borykające się z problemem nieświeżego oddechu powinny:
- przejść gruntowną kontrolę stomatologiczną w kierunku chorób przyzębia, kamienia nazębnego i próchnicy
- przejść badania zlecone przez lekarzy pierwszego kontaktu w kierunku wykluczenia ukrytych chorób ogólnoustrojowych
- minimum dwa razy dziennie: gruntownie i dokładnie szczotkować zęby, dokładnie oczyszczać przestrzenie międzyzębowe ( irygator, nić, szczoteczki międzyzębowe) oraz czyścić grzbiet języka specjalną skrobaczką