Pasty ortodontyczne

( ilość produktów: 22 )

Osoby noszące aparat ortodontyczny muszą z jeszcze większym zaangażowaniem podchodzić do kwestii dbania o higienę jamy ustnej. Szczególnie na początku, zanim uda się dojść do wprawy, mycie zębów może być trochę czasochłonne. Trzeba podejść do tej kwestii poważnie, gdyż zła higiena jamy ustnej może sprawić, że dziąsła będą krwawiły przy szczotkowaniu oraz nitkowaniu, a płytka bakteryjna będzie się osadzała na aparacie oraz wokół niego. W konsekwencji, po zdjęciu takiego aparatu możemy mieć więcej problemów, niż przed jego założeniem. Trzeba mieć tego świadomość.  

W utrzymaniu higieny jamy ustnej pomagają różnego rodzaju produkty. Pomocna jest na pewno pasta ortodontyczna. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje takich past. Popularna jest między innymi pasta płynna w żelu, jaka dociera nawet do tych ciężko dostępnych miejsc. Chodzi szczególnie o wąskie przestrzenie międzyzębowe czy też miejsca wokół zamków aparatu, które przylegają do zębów.  

Wiele z past ortodontycznych posiada w swoim składzie substancje przeciwbakteryjne, takie jak ksylitol czy triclosan oraz substancje łagodzące stany zapalne, czyli ekstrakt z szałwii, czy D-panthenol. O gromadzenie się bakterii w zakamarkach aparatu albo o stany zapalne na skutek kontaktu z częściami metalowymi jest niestety bardzo łatwo. Substancje czyszczące w tego typu pastach powinny być na tak dobrane, by umożliwić czyszczenie zębów, ale bez uszkadzania samego aparatu. Pasta taka powinna się również bardzo dobrze wypłukiwać. Właśnie takie pasty znajdą Państwo na stronie naszego sklepu.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.90 / 5.00 88 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-07-06
  Dziękuję - b.szybko dostałam towar zgodny z zamówieniem.
  2024-02-02
  Bardzo szybko i sprawnie
  pixel