remineralizacja- wmacnianie i odbudowa szkliwa

( ilość produktów: 12 )

Szkliwo zębów mlecznych wymaga szczególnej pielęgnacji ze względu na to iż jest ono dwukrotnie cieńsze w porównaniu ze szkliwem zębów stałych. Również w porównaniu z uzębieniem stałym mleczaki charakteryzują głębokie bruzdy, w których to najczęsciej dochodzi do demineralizacji szkliwa. Powszechnym zjawiskiem jest występowanie próchnicy wczesnej już u nowo wyżynających się zębów. Mając na uwadze iż dieta małych dzieci jest najczęściej dietą słodką, często bazującą na prostych węglowodanach i pełna cukru a pielęgnacja często utrudniona ze względu na brak współpracy z małym dzieckiem, mówi się już o epidemii próchnicy w tej grupie wiekowej. Często próchnica zębów mlecznych przekłada się na próchnicę zębów stałych.

Najczęstszym dylematem z jakim zmagają się rodzice jest wybór pomiędzy pastą z fluorem a bez fluoru. Związek ten wspomaga remineralizację szkliwa, tworzac barierę ochronną przed działaniem substancji kwasotwóczych. Nowoczesna profilaktyka stomatologiczna rozwija się w kierunku materiałów zawierających nanohydroksyaptyt. Jest to biozgodny związek wbudowujący się w pęknięcia i nierówności szkliwa również tworząc barierę ochronną na powierzchni zębów. Hydroksypatyt wykazuje możliwośc odwracania pierwszej fazy próchnicy - rozmiękczenie szkliwa.

Sklep oferuje profesjonalne pasty do codzinnej higieny jamy ustnej małych dzieci i niemowląt oraz grupę produktów przeznaczonych do intensywnego wzmacniania szkliwa zębów.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.97 / 5.00 33 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-04-18
  Od dawna urzynają pasty, i jestem bardzo zadowolona. Przesyłka szybko i sprawnie.
  2023-02-21
  Ok
  pixel