2018-04-11

Wrażliwe dziąsła i odsłaniające się szyjki zębów- jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Problem wrażliwych dziąseł oraz odsłaniających się szyjek zębowych dotyka dużą grupę osób dorosłych. Higiena jamy ustnej w przypadku tego typu przypadłości powinna być ukierunkowana ku wzmacnianiu dziąseł oraz przede wszystkim na dalszym nie pogłębianiu problemu.

Odsłaniające się szyjki zębowe mogą być spowodowane postępującym stanem chorobowym jakim jest paradontoza, przewlekłymi stanami zapalnymi dziąseł, powikłaniem po leczeniu ortodontycznym aparatem ortodontycznym, przeciążeń wynikłych z budowy szczęki, gromadzącym się i zalegającym kamieniem nazębnym, wiekiem oraz niewłaściwą higieną jamy ustnej. Błędne techniki szczotkowania jak wykonywanie ruchów okrężnych, dociskanie szczoteczki do miękkich tkanek podczas mycia zębów oraz zbyt twarde włosie tejże szczoteczki powodują obniżanie się poziomu dziąseł oraz kości wyrostka zębodołowego.

Jak przeciwdziałać? Jak i czym szczotkować zęby? Przede wszystkim twarde włosie szczoteczek nie jest wskazane dla nikogo. Założenie iż dzięki twardemu włosiu szczoteczki skuteczniej usuniemy osady i kamień jest błędne i niczym nie potwierdzone. Szczoteczka powinna mieć włosie miękkie i gęste w przypadku szczotek manualnych (zwykłych ręcznych). Stosowanie irygacji przed szczotkowaniem ułatwi w sposób znaczny usunięcie płytki nazębnej. Wykonujemy ruchy wymiatające z góry na dół, ustawiając włosie pod katem 45 stopni.

Decydując się na szczotkę elektryczną wybierzmy typ soniczny lub ultradźwiękowy. Urządzenia generują wysoką amplitudę drgań powodująca powstawanie mikro-bąbelków, które efektywniej usuwają naloty również poddziąsłowo i w przestrzeniach. Włosie szczoteczki wykonuje  zalecany ruch wymiatający góra-dół. 
Nie zapominajmy również o dobrych pastach, pozbawionych czynników drażniących nasze dziąsła i regularnych wizytach u dentysty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 85 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Bardzo szybka dostawa do punktu.Towar zgodny z opisem.Polecam!
2024-02-02
Bardzo szybko i sprawnie
pixel