2019-03-08

WOOM NR 2 White + ekskluzywna pasta ochronno - wybielająca - OPINIA

WOOM to nowa europejska marka premium, która powstała na wieloletnim doświadczeniu w wytwarzaniu produktów do higieny jamy ustnej. Opracowując swoje produkty producenci kładli szczególny nacisk na to aby codzienne zabiegi higieny jamy ustnej uzyskały również wymiar estetyczny. Elegancka stylistyka linii, skuteczne i innowacyjne receptury pozwoliły na wytworzenie unikatowych i skutecznych produktów.

Intensywnie wybielająca pasta WOOM NR2 White+ ma za zadanie w sposób maksymalnie bezpieczny dla szkliwa zębów usunąć z jego powierzchni nieestetyczne osady i przebarwienia szkliwa będące następstwem spożywania barwiących pokarmów oraz napojów oraz palenia tytoniu. 

Aby wzmacniać i chronić zęby pasta została wzbogacona o fluorki (1450 ppm), które tworzą powłokę ochronną przeciw erozyjnym działaniu kwasów na powierzchnie szkliwa. Ochronna (powyżej 1000 ppm) ilość fluorków wspomaga utrwalenie wapnia oraz sprzyja zdrowej mikroflorze zapobiegając również nadwrażliwości zębów. Wzmacniające działanie fluorków wspomaga glicerofosforan wapnia zmniejszający erozję kwasową szkliwa zębów wspomagając jego remineralizację.

Mając na uwadze fakt, iż za demineralizację szkliwa odpowiada w dużej mierze biofilm czyli odkładająca się płytka nazębna, która w krótkim czasie utwardza się i przekształca w niepożądany kamień nazębny, odpowiedzialny za choroby dziąseł, nieświeży oddech oraz przebarwienia szkliwa zębów, producenci opracowali unikatowy skład aby przeciwdziałać temu zjawisku. Zadanie te spełnia pirofosforan czteropotasowy, który reguluje pH w jamie ustnej, wykazuje działanie działa antybakteryjnie, hamuje rozwój i namnażanie patogennych bakterii zapobiegając powstawaniu płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego. Aktywnie wspomaga go w tym
chlorek cetylopirydyniowy silny antyseptyk celujący w niepożądanie osady i nieświeży oddech.

Pasta wykazuje działanie przeciwbakteryjne, regulujące odpowiednie pH w jamie ustnej wspomagając naturalne funkcje ochronne śliny. Przeciwdziała powstawaniu ognisk próchnicy i hamuje odkładanie płytki nazębnej. Dokładnie i bezpiecznie oczyszcza powierzchnię szkliwa zębów, dzięki czemu staje się ono rozjaśnione, wypolerowane i zdrowe. Na uwagę zasługuje również fakt iż pasta nie zawiera: SLS, SLES, parabenów, chlorheksydyny, triklosanu, nadtlenków. Można z czystym sumieniem stwierdzić, iż pasta WOOM NR 2+ została opracowana z myślą o ochronno-wybielającym działaniu na szkliwo zębów a jej skład został opracowany z dużą starannością.

Pasta była testowana przez miesiąc. Tubka o pojemności 75 ml dla dwóch osób dorosłych szczotkujących zęby dwa razy dziennie przy pomocy szczoteczki sonicznej wystarczy na dłuższy okres, jednak umownie założyliśmy iż produkt testowany  będzie w okresie jednego miesiąca. Testujący zwrócili uwagę na odpowiednią konsystencję i dobry efekt czyszczący. Efekt ten pasta zawdzięcza obecności maleńkich widocznych dla oka drobinek, które doskonale polerują powierzchnię zębów, przez co staje się ono gładkie i lśniące. Daje to efekt dodatkowego rozjaśnienia szkliwa zębów (odbicie światła z lustrzanej powierzchni). Pasta ma przyjemny miętowy smak. Nie szczypie w język i nie wysusza błon śluzowych. Daje długotrwały efekt odświeżenia i czystości w jamie ustnej. Pasta bardzo dobrze radzi sobie z miękkim osadem i przebarwieniami na szkliwie zębów. Jedna z testujących osób wykazuje okresowy problem występowania nadwrażliwości, który nie wystąpił w trakcie testowania pasty przez cały miesięczny okres. Estetyka opakowania została oceniona jako: klasyczna, stonowana, nowoczesna.

Ogólne wrażenia - bardzo dobre. 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 32 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-18
Od dawna urzynają pasty, i jestem bardzo zadowolona. Przesyłka szybko i sprawnie.
2023-02-03
Dobry kontakt przez formularz,szybko dostałam odpowiedź odnośnie zamówienia, szybka realizacja zamówienia, polecam.
pixel