SODENT - specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej

2022-05-12
SODENT -  specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej

Rodzimej produkcji proszek do przygotowania roztworu do płukania jamy ustnej SODENT dedykowany jest grupie pacjentów o szczególnych i ograniczonych wymaganiach. Wspomaga terapię leczniczą zmian w obrębie jamy ustnej osób leczonych onkologicznie, z obniżoną odpornością immunologiczną, zakażeniami grzybicznymi i suchością jamy ustnej.

Ten polski produkt Chemy-Elektromet (Rzeszów) jest pozbawiony konserwantów, barwników oraz substancji zapachowych oraz smakowych. Wodorowęglan sodu ogranicza powstawanie próchnicy poprzez zmniejszenie rozpuszczalności szkliwa i zwiększenie remineralizacji szkliwa. Zwiększając pH śliny tworzy środowisko wrogie dla powstawania mikroorganizmów. Wodorowęglan sodu neutralizuje kwasy powodujące osłabianie zębów, pomaga utrzymać odpowiednią wilgotność jamy ustnej i zmniejszyć liczbę chorobotwórczej flory. Przynosi ulgę w stanach zapalnych śluzówki i podnosi poczucie komfortu.

Wyrób w formie proszku jest wygodny w transporcie gdyż nie ma ryzyka rozlania produktu np: w podróży. Roztwór można szybko przygotować w chwili gdy jest nam niezbędny.

 

Wskazania do stosowania SODENTU:

  • stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej pojawiających się często np podczas terapii przeciwnowotworowej, po chemioterapii, podczas leczenia białaczek i u osób z wirusem HIV
  • stany zapalne wywołane suchością jamy ustnej , np u pacjentów ze zdiagnozowaną kserostomią, chorych na chroby autoimmunolgiczne powodujące suchość jamy ustnej ( np cukrzyca, Sjorgen), u osób palących tytoń
  • zapobieganie i leczenie kandydozy jamy ustnej, także po operacjach chirurgicznych
  • gdy wystąpi mukositis ( uszkodzenie bariery śluzówki jamy ustnej).

 Wyrób przed użyciem wymaga przygotowania przez użytkownika (sporządzenia ok. 4 % roztworu). W tym celu do butelki, w której znajduje się wyrób w postaci proszku, należy wlać ok. 100 ml świeżej wody, raz zagotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej (wodę można odmierzyć za pomocą dołączonego dozownika). Wodę studzić pod przykryciem, w nie nasłonecznionym miejscu. Po dodaniu wody zakręcić butelkę następnie wstrząsać przez około 1 minutę celem rozpuszczenia proszku. Tak przygotowany płyn może być przechowywany przez 1 miesiąc w temperaturze poniżej 25oC (do tego czasu płyn powinien być w całości wykorzystany).

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 32 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-23
Wszystko ok.
2023-02-10
Szybko i fachowo
pixel