2017-09-07

Nanohydroksyapatyt wapnia- nowoczesny trend profilatyki próchnicy i znoszenia nadwrażliwości.

Nanohydroksyapatyt wapnia (MHAP) jest substancją analogiczną do tej, z która wchodzi w skład szkliwa naszych zębów. mHap wnika głęboko we wszystkie pęknięcia na powierzchni zębów i przenika do ognisk demineralizacji (pierwsze zmiany próchnicy), dzięki czemu możliwe jest odbudowanie ubytków poprzez ich wypełnienie biozgodnym materiałem. Nanohydroksyapatyt wapnia niweluje niewielkie uszkodzenia szkliwa, uszczelniając i wzmacniając szkliwo oraz odwraca proces demineralizacji (w jego pierwszej fazie).

Wypełnienie ubytków szkliwa ma ogromne znaczenie przy leczeniu nadwrażliwości kontaktowej pacjenta. W odróżnieniu do na przykład stosowanych jonów potasu, które zaledwie blokują wrażliwość zakończeń nerwowych dając jedynie doraźną ulgę, dzięki nanohydroksyapatytowi wapnia mamy szansę na skuteczne leczenie problemu nadwrażliwości.

Dzięki regularnemu stosowaniu produktów z mHAP uzyskamy wyraźnie wzmocnione i uszczelnione szkliwo zębów, zmniejszymy a docelowo zniesiemy nadwrażliwość zębów, odwrócimy proces zaistniałej demineralizacji i uzyskamy wysoka ochronę przeciwpróchniczą. Miłym zaskoczeniem będzie również zauważalne rozjaśnienie szkliwa zębów jak i wyraźnie mniejsze odkładanie się kamienia nazębnego.


fot. Chema Biochem
Pasty i płyny zawierające nanohydroksyapatyt wapnia to aktualnie najnowszy trend nowoczesnej profilaktyki próchnicy i znoszenia nadwrażliwości. Stosowanie produktów z mHAP nie ma ograniczeń i jest zalecane praktycznie każdemu, kto chce utrzymać higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Szczególnie polecana jest u małych dzieci, których szkliwo mlecznych zębów jest wyraźnie cieńsze w porównaniu ze szkliwem zębów stałych. Najmłodszym polecamy rewelacyjną serię past wzmacniających SPLAT Juicy i Kids. Z pewnością past i płukanek z hydroksyapatytem wapnia obok dedykowanych (ortodontycznych) nie powinno zabraknąć podczas higieny w trakcie leczenia stałym aparatem ortodontycznym.

Zawartość mHAP w wybranych produktach naszego sklepu:

Biochem 70%
Haxyl 20%
ApaCare Lack 20%
ApaCare Repair 10%
Seysso Toothpaste 6%
Iney 3%
ApaCare Toothpaste 1%Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 85 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-02
Super kontakt ze Sprzedawcą. Zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko i sprawnie. Szczerze polecam.
2024-02-02
Bardzo szybko i sprawnie
pixel