Najlepsza szczoteczka do mycia zębów TELLO KIDS - lider wśród szczoteczek do mycia zębów dla dzieci.

2018-12-19

Stan uzębienia polskich dzieci jest mocno niepokojący. Próchnica obok stanów zapalnych dziąseł i nadwrażliwości występuje u coraz młodszych pacjentów. Od pewnego czasu obserwujemy duże zainteresowanie preparatami wzmacniającymi szkliwo zębów co świadczy o tym iż problem jest dostrzegany i świadomość rodziców jest coraz większa w tym zakresie. Próchnica to choroba której można z powodzeniem uniknąć przy zachowaniu pewnych stałych wytycznych o czym poniżej.

Po pierwsze dieta. Problemem w naszych czasach jest już niestety samo jedzenie a próby poradzenia sobie z tym tematem nie należą do najłatwiejszych. Nie ułatwia sprawy również fakt iż polecane nawet zdrowe soki czy owoce nie są również naszym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie naszych zębów.

Dlatego nieprawdą jest że zęby należy jedynie myć regularnie dwa razy dziennie przez dwie minuty a cieszyć będziemy się zdrowym i pięknym uśmiechem do późnej starości. Myć zęby trzeba minimum dwa razy dziennie koniecznie wybierając do tego odpowiednie środki i narzędzia.

Początkowym etapem próchnicy jest rozmiękczenie szkliwa zębów za sprawą płytki bakteryjnej. Jej niedokładne usunięcie powoduje próchnicę, stany zapalne dziąseł aż po skrajne przypadki w których brak odpowiedniej higieny kończy się utratą zębów.

Aby usnąć miękki i lepki osad niezbędne jest szczotkowanie zębów. Odpowiednią techniką, w odpowiednio długim czasie i odpowiednim narzędziem czyli idealnie dobraną szczoteczką.
Jaka jest więc ta idealna szczoteczka do mycia zębów? Nie tylko przyjemna estetycznie dla oka, w ulubionym kolorze z aktualnie topową postacią z bajek w przypadku dzieci.

fot.Tello Kids

W szczoteczce najważniejsze jest włosie bo to one wykonuje cała pracę. W przypadku dzieci jak i dorosłych powinno być miękkie. Młodzi pacjenci jak i wielu tych starszych nie tylko nie potrafi szczotkować zębów ruchem wymiatającym pod katem 45 stopni ale również źle chwyta rękojeść co przekłada się na zbyt duże użycie siły prowadząc do uszkodzenia dziąseł. Stąd między innymi pojawiają się odsłaniające szyjki zębów.
Druga sprawa to gęstość. Standardowe szczoteczki mogą mieć od 300 do 500 włosków. Profesjonalne marki mają ich kilka a nawet kilkadziesiąt tysięcy. Niekwestionowany lider gęstości włosia szczoteczki do tej pory to marka Curaprox. Zdetronizowała ją jednak inna szwajcarska marka Premium TELLO.

Dlaczego gęstość włosia jest tak istotna? Bardzo gęste włosie jest ultra cienkie dzięki czemu nie występuje ryzyko uszkodzenia dziąseł nawet przy niewprawnej technice szczotkowania. Druga ważna sprawa to taka że ultra gęste włosie zbiera całą płytkę nazębną. Wyobraźmy sobie szczotkę która ma 300 rzadko rozsianych włosków i drugą która ma gęsto napakowane włoski. Która z nich wyczyści dokładniej powierzchnię już za pierwszym pociągnięciem? Tu dochodzimy do kolejnego problemu jaki jest czas a właściwie jego ciągły deficyt. Jak często myjemy zęby w tzw biegu a nawet wykonując inne czynności równocześnie? A jak myją zęby nasze dzieci?

Dlatego szczoteczki TELLO KIDS są naszym zdaniem najlepszym wyborem pośród wszystkich szczoteczek manualnych do mycia zębów.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 83 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-13
Bardzo dobrze zapakowany towar. Paczka w paczce i w oaczce, ikrecina folią. Towar zgodny z opisem
2024-02-05
Szybka dostawa, a produkt wyśmienity.
pixel