Czarna pasta do mycia zębów z węglem aktywnym- hit?

2017-01-20

Czarne pasty do mycia zębów pojawiły się na rynku profilaktyki stomatologicznej już jakiś czas temu. Obecnie internet aż huczy o czarnych pastach do mycia zębów. Czym jest, a czym nie jest i dla kogo przede wszystkim kilka słów celem przybliżenia tematu...

Czarna pasta zawiera swój niecodzienny jak na pastę do mycia zębów kolor dzięki zawartości aktywnego węgla. Pozyskiwany węgiel wykazuje działanie absorbujące w stosunku do przebarwień pochodzenia zewnętrznego - kawa, herbata, czerwone wino, barwiące soki, tytoń. Zaletą tych past jest brak konieczności stosowania agresywnych środków ściernych. Pasty zapobiegają powstawaniu płytki nazębnej poprzez działanie antybakteryjne, normalizują również pH śliny wzmacniając jej działanie ochronne. Czarne pasty do mycia zębów bezpiecznie przywracają naturalną biel zębów oraz wykazują zadowalające działanie u osób ze skłonnością do odkładania się kamienia nazębnego.

Środowisko stomatologiczne podchodzi do mody na czarne pasty z dużą rezerwą. Nadużywanie tego produktu bądź stosowanie go w przypadku już osłabionego szkliwa ze skłonnością do postępującej erozji może mieć nieodwracalne skutki uszkodzeń szkliwa zębów, wystąpienia lub pogłębienia nadwrażliwości a nawet do przyciemnienia szkliwa. Producenci past w dużej większości wzbogacają skład swoich past o składniki, które równoważą potencjalne zagrożenia dlatego też nie zalecane jest stosowanie samego czystego węgla aktywnego na zęby.

Podsumujmy: wybielające czarne pasty do mycia zębów z aktywnym węglem usuwają przebarwienia za szkliwa zębów bez konieczności stosowania agresywnych środków ścierających. Produkty dobrych marek poprzez swój skład mogą równocześnie wspomóc regenerację szkliwa zębów. Nie powinno się stosować past wybielających na osłabione szkliwo i w przypadku nadwrażliwości zębów. Czarne pasty do mycia zębów stosujemy równocześnie z produktami remineralizującymi szkliwo na bazie np. hydroksypatytów. Nie produkujmy mieszanek pasto-podobnych na bazie aptecznego węgla aktywnego samodzielnie.

www. DentystaPoleca.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.95 / 5.00 58 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-27
Obsługa zamówienia bez zastrzeżeń.
2023-06-30
Szybko i sprawnie
pixel