BLUEM - innowacyjna formuła powolnego uwalniania tlenu w leczeniu chorób dziąseł

2023-11-22
BLUEM - innowacyjna formuła powolnego uwalniania tlenu w leczeniu chorób dziąseł

Sekret skuteczności produktów BLUEM

Ciało ludzkie składa się w 65% z tlenu i odsetek ten spada z wiekiem. Tlen odgrywa kluczową rolę niemal we wszystkich procesach organizmu. Badania wykazały, że prawie wszystkie procesy występujące w chorobie można powiązać z niedoborem tlenu.  Jeżeli sprawdzimy poziom nasycenia tlenem (wartość pO2) zranionej, uszkodzonej czy zakażonej  tkanki, okazuje się że wartości te są niższe niż w przypadku zdrowych tkanek. Długotrwały niedobór nasycenia tlenem powoduje, iż tkanka przechodzi w fazę przewlekłą, w której jej wyleczenie jest bardzo trudne. Rana w fazie przewlekłej potrzebuje tlenu aby ulec regeneracji. Tlen stymuluje podział komórek i pomaga w tworzeniu nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacji) umożliwiając ranie wyjście z fazy przewlekłej.

Bakterie tlenowe i beztlenowe  i ich udział w chorobach przyzębia

Bakterie możemy podzielić ze względu na ich możliwość przeżycia na beztlenowe i tlenowe. W infekcjach swój szczególny udział biorą bakterie beztlenowe, które w obrębie jamy ustnej odpowiadają za takie przypadłości jak: próchnica, cuchnący oddech czy infekcje dziąseł. Ich przeciwieństwo- bakterie tlenowe wykazują korzystne właściwości i wspomagają równowagę w jamie ustnej.

Niestety substancje leczące zapalenia w obrębie jamy ustnej na ogól celują w mikrobiom jako całość, nie rozróżniając go na ten dobry i ten zły. Okazało się, że stosując nisko dawkę tlenu przez dłuższy czas, można mieć pewność, iż wyeliminowane zostaną tylko bakterie beztlenowe. Tlen obok właściwości antybakteryjnych wykazuje działanie przeciwgrzybicze i przeciwhistaminowe.

Jak działają produkty Bluem?

Tlen zawarty w produktach bluem jest wydzielany w procesie zwanym oksydazą glukozową. Cukry zawarte w miodzie tłoczonym na zimno przekształcają się w nadtlenek wodoru w momencie kontaktu miodu ze śliną lub płynem ze zmienionego chorobowo miejsca. Nadtlenek wodoru dzieli się na tlen i wodę. W największym uproszczeniu : organizm sam zdecyduje czego potrzebują dwie komórki, i tam gdzie potrzeba poda wodę a tam gdzie jest to niezbędne poda tlen. W całym procesie istotne jest to aby dawka tlenu była odpowiednio wysoka aby nie uszkodzić tkanki. W obserwacjach wykazano, iż niska dawka nadtlenek wodoru, zabija bakterie zakaźne znacznie skuteczniej niż pojedyncza dawka o wysokim stężeniu.

Pięć filarów tlenu , które stanowią podstawę marki Bluem:

 1. Zwiększa metabolizm komórkowy oraz produkcję energii
 2. Zwiększa syntezę kolagenu i wytrzymałość na rozciąganie
 3. Zwiększa działanie antybakteryjne
 4. Zwiększa angiogenezę i wspomaga rewaskularyzację
 5. Promuje transdukcję sygnalizacji czynnika wzrostu

Składniki aktywne produktów Bluem

 • naturalny tlen - wolne rodniki tlenowe posiadają bardzo silne właściwości antybakteryjne. Dostarczone w odpowiedni sposób i w odpowiedniej ilości sterylizują ranę oraz znacznie przyspieszają proces gojenia.
 • miód Manuka - zawarte w nim enzymy, po zetknięciu się z raną, uwalniają nadtlenek wodoru mający działanie antyseptyczne, dezynfekujące oraz przeciwzapalne
 • xylitol - znacząco zmniejsza ilość znajdujących się w jamie ustnej bakterii streptococuss mutans, streptococcus sorbinus, salivarius, sanguis oraz lactobacillus
 • laktoferyna - substancja antybakteryjna i immunomodelująca ( stymulująca wzrost kości), stymuluje działanie osteoblastów oraz hamuje dzialanie komórek odpowiedzialnych za rozpuszczanie i resorpcję tkanki kostnej

Wskazania do stosowania sytemu Bluem

 • przyspiesza gojenie się ran po implantacji, zabiegach chirurgicznych i peri-implantitis
 • zapalenie dziąseł
 • zapalenia przyzębia
 • zapalenia błony śluzowej jamy ustnej
 • owrzodzenia jamy ustnej
 • afty i opryszczki
 • zapalenia dziąseł wokół implantu
 • zapalenie tkanek okołowierzchołkowych
 • leczenie efektów ubocznych po chemioterapii i naświetlaniu
 • wspomaga proces zmniejszania się głębokości kieszeni przydziąsłowych

 

W ofercie sklepu DentystaPoleca.pl znajduje się szeroka oferta marki Bluem. W skład serii wchodzą: pasta do mycia zębów z fluorem Bluem oraz pasta do mycia zębów bez fluoru, płyn do płukania jamy ustnej, płyn do płukania jamy ustnej w formie piany pozabiegowej Bluem, żel do leczenia miejscowego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 88 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
5/5
2024-02-02
Bardzo szybko i sprawnie
pixel